Intressi kalkulaator

Tahad teada, palju pead kokku intressidena laenuandjale maksma? Siin lehel olev intressikalkulaator aitab sul mõne sekundiga selgeks saada, kui suur on intressi kogusumma tegelikult.

Tulbad Jooned Ülevaade
Võrdle laene
Uuendatud: august 31, 2024

Kuidas kasutada intressikalkulaatorit?

Financer.ee intressikalkulaator aitab paari sammuga hõlpsalt välja selgitada, kui palju sa realistlikult pead oma laenu eest intressi tasuma. Samas võid aga kalkulaatorit kasutada hoopis selleks, et arvutada, kui palju sa oma investeeringutelt raha teenida võid.

Siin on kiire ülevaade sellest, kuidas kasutada Financer.ee intressikalkulaatorit.

Samm 1

Sisesta summa

Sisesta ülalpool olevale väljale oma laenusumma või investeeringu summa.

Samm 2

Sisesta aastane intressimäär

Kõrvalolevale väljale märgi aastane intressimäär, st fikseeritud intressimäär (laenuintress või sinu investeeringu intress).

Samm 3

Vaata tulemust

Sulle kuvatakse kohe pärast numbrite sisestamist arvutatud tulemus, mida saad näha tulp- või joondiagrammina. Ühtlasi näed graafiku all seda, kui suur on igakuine intressisumma eurodes.

Kuuintress vs aastaintress

Intressimäära arvutamine käib kahel viisil: laenuandjad pakuvad nii kuuintressi kui ka aastaintressi.

Aastane intress on laenusumma intress 12 kuu kohta, kuuintress aga konkreetselt 1 kuu kohta. Kuuintress on tavaliselt tunduvalt kõrgem, kui aastane intress kokku ning see kohaldub enamjaolt kiirlaenudele, mille puhul makseperioodid ei pruugi olla pikemad kui aasta.

Oluline on mõista, et kumbki intressimäära liik ei hõlma ühtegi muud laenuga seonduvat tasu ning seetõttu ei ole see kõige täpsem indikaator laenu kogukulukuse arvutamisel.

Pea meeles, et näiliselt madal intressimäär 5% ei pruugi tähendada aastast intressi, vaid hoopis kuuintressi, ent selline teave ei ole väga silmatorkavalt märgitud.

Loe alati laenulepingu tingimusi korralikult ning veendu, et kõik laenukulud on sinu jaoks selgesti mõistetavad!

Võrdle 35 laenupakkuja laene

Leia soodsaim laen ühe klikiga

Miks lihtintressi arvutada?

Siin lehel olev kalkulaator arvutab lihtintressi, mitte liitintressi – see on oluline erinevus, mida peaksid mõistma.

Liitintressi puhul arvutatakse kogunenud intressisummad perioodi kohta kokku, aga lihtintressi puhul võetakse intress ühest summast fikseeritult, ilma intressisummasid kokku liitmata.

Lihtintress on levinud just laenusummade korral: intressi arvutatakse sinu laenu põhiosalt ning see on fikseeritud pidevalt. 

Liitintress on aga levinum investeeringute arvutamisel, kus intressisummad liidetakse kokku.

Lihtintressi arvutamine aitab sul mõista paremini, kui suure intressisummaga pead arvestama teatud summa pealt. Ilmselgelt pole lihtintress igas olukorras kasutatav, seega kui sul on vaja arvutada liitintressi, kasuta selle jaoks meie liitintressi kalkulaatorit.

Otsid soodsat laenu? Vaata Fjord Banki

Rääkides intressist, siis madala intressiga laenu leidmine on vahel üsna keeruline.

Kui oled otsinud soodsa intressiga tagatiseta laenu, siis meil on sulle varuks üks laenupakkumine: Fjord Bank, kes annab laenu alates 5.70%-se aastaintressiga.

Reaalne intress sõltub muidugi sinu maksevõimekusest, kuid praeguse seisuga on Fjord Bank üks kõige soodsamaid laene Eestis.

Vaata lähemalt

Intressikalkulaator: küsimused-vastused

Mis vahe on intressimääral ja krediidi kulukuse määral?

Intressimäär on konkreetselt laenuga seonduv intress, mis võib olla nii aastane kui ka igakuine määr. Tegemist on summaga, mille pead oma laenusummale nö peale maksma. Intressimäär ei hõlma mitte ühtegi muud kulu ning seetõttu ei tohi seda kindlasti segi ajada laenu kogukulukuse määraga.

Krediidi kulukuse määr on summa, kuhu on arvestatud lisaks laenuperioodi intressimäärale ka kõik muud laenuga seonduvad kulud nagu lepingu sõlmimise tasu või igakuised laenulepingu haldustasud, seega krediidi kulukuse määr näitab seda, kui kallis (või soodne) on laen tegelikult ning kui suur on su koormus tegelikult.

Miks Financer.ee intressikalkulaator näitab laenuandjast erinevat tulemust?

Meie intressikalkulaator on üksnes informatiivne ning põhineb lihtsal arvutuskäigul, kuid tegelikud intressisummad võivad olla laenuandja juures erinevad.

Näiteks võib erinevus tekkida sellest, milline maksegraafik sinuga tehakse – kas selline, kus maksad iga kuu võrdselt intressisummat või mitte. Seega ära ehmata, kui intressi kalkulaatoris olev intressisumma ei klapi laenuandja omaga – kõik oleneb laenuandjast ning seega on alati kõige parem teha arvutusi laenuandja info baasil. Ära võta meie kalkulaatorit otsuse aluseks.

Kas laenu saab ka intressita?

Tundub küll eriskummaline ja ehk isegi trikina, aga intressita laenud on tõepoolest olemas!

Sellised laenud on nö reklaampakkumised, mida antakse üksnes uutele klientidele ning reeglina on summad väiksemad ja laenuperioodid lühemad (näiteks saad intressita laenata kuskil 500 euro ringis ja paariks kuuks).

Kui suur võib laenuintress olla?

Lühidalt öeldes ei tohi tarbimislaenu krediidi kulukuse määr olla kõrgem kui 3-kordne Eesti Panga poolt avaldatud viimase 6 kuu keskmine tarbimislaenu krediidi kulukuse määr. Olenevalt ajast on see üldiselt umbes 60%.

Tüüpiliselt pole aastane intress aga üle 40%.

Kas intressi kalkulaatoriga saab arvutada ka investeeringute tulusust?

Jah, absoluutselt! Kui sul on näiteks fikseeritud aastase intressiga investeering, näitab intressi kalkulaator sulle seda, kui palju sa iga kuu intressidega raha teeniksid. Näiteks võid intressi kalkulaatorit kasutada selleks, et arvutada hoiuse intressi.

Investeeringutulu arvutamiseks on veel parem aga Financer.ee liitintressi kalkulaator.

Finantsläbipaistvus on meie jaoks oluline
Financer.ee eesmärk on aidata sul teha paremaid rahalisi otsuseid. Kogu meie sisu tugineb meie sisuloome reeglitele. Samuti oleme me läbipaistvad selle osas, kuidas me tooteid ja teenuseid arvustame - selle kohta saad lugeda meie arvustuste infolehelt. Tutvu ka meie reklaamiteatega, et uurida, kuidas me täpsemalt raha teenime.

Viktoria Krusenvald on Financer Eesti peatoimetaja ning spetsialiseerunud finantsteemalise sisu loomisele juba alates 2016. aastast alates. Lisaks pikaajalisele kogemusele majandusteemade valdkonnas on Viktoria tegelenud 2014. aastast alates ettevõtlusega ning kasutab oma igapäevast ettevõtluskogemust informatiivse sisu loomiseks.

Jaga

Kas see artikkel oli kasulik?

Ole esimene, kes jätab oma tagasiside

Kuidas me saaksime seda artiklit täiendada? Sinu tagasiside on privaatne.

Financer.ee toetab ühiskonda.  Uuri lähemalt