Ledger: kas parim krüptorahakott?
Ledger on maailma juhtiv füüsilise krüptorahakoti tootja, pakkudes võimalust hoiustada oma krüptoraha kõige turvalisemal viisil: väljaspool internetiühendust.
Ledgeri teenuste vahendusel on muuhulgas võimalik osta, vahetada ja hallata üle 5500 krüptoraha, mistõttu on Ledger üks vaieldamatu krüptorahamaailma liider oma rahakotilahenduste poolest.
Ledger krüptorahakottide kiire ülevaade:
Toetatud krüptorahad | 5500+, sh Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Ethereum, Dash, Dai, Elrond jne |
Mudelid | Ledger Nano S Plus, Ledger Nano X |
Hind | 79€ – 149€ |
Ühilduvus | Ledger Live äpp + üle 50 muu rahakoti |
Turvameetmed | CC EAL5+, ANSSI sertifikaat, pin-kood, 24-kohaline salasõna |
Ekraani suurus | 128 × 64 px |
USB-tugi | USB-C |
Kui oled otsinud turvalist viisi oma krüptoraha hoiustamiseks, võib Ledger olla üks parimaid valikuid, kuid Financer.com selgitab Ledger rahakoti olemust täpsemalt allolevas arvustuses.
Mida kujutab endast Ledger krüptorahakott?
Krüptoraha kasutamisel tuleb endale hankida ka rahakott, kus krüptomünte hoiustada, just nagu tavalise raha puhul. Kui enamus krüptorahakotte on internetipõhised, siis Ledger on füüsiline rahakott – sisuliselt täpselt nagu sinu tavaline rahakott.
Tegemist on spetsiaalse füüsilise “rahakotiga”, kus saad hoiustada oma krüptoraha (ja ka krüptoraha saata ning muul viisil hallata). Seejuures on aga krüptorahakott kogu aeg sinuga turvaliselt – see pole seotud internetiga ning keegi ei saa sinu rahakotti häkkida.
Just sellised näevad Ledger seadmed välja. Ledger Nano X mõõtmed on 72 x 18.6 x 11.75mm ning see on valmistatud roostevabast terasest, meenutades mõnes mõttes võtmehoidjat. Täpselt nii käepärane ja mugav ongi füüsiline krüptorahakott.
Ledger krüptorahakoti omadused ja eelised
Häkkimiskindel
Kuna Ledger on füüsiline rahakott, siis tähendab see ühte: sinu krüptoraha on praktiliselt häkkimiskindel. Isegi, kui keegi saab sinu rahakoti enda kätte, ei saa ta sellega midagi peale hakata, sest see on kaitstud PIN-koodi ja sinu tagavaraväljendiga. Kui sa just ise ei anna ligipääsu kogu sellele infole, ei saa keegi sinu krüptorahale ligipääsu.Saad krüptoraha saata ja vastu võtta
Ledger töötab muidu nagu üks tüüpiline krüptorahakott ikka: saad muuhulgas ka krüptoraha saata või seda vastu võtta. Selle jaoks pead endale paigaldama Ledger Manager rakenduse (või Ledger Live äpi).Meeletult suur hulk krüptorahasid toetatud
Ledger toetab üle 5500 krüptoraha, seega praktiliselt iga krüptoraha, mida üldse võid ette kujutada! Ledger on võimeline ühilduma veel üle 50 erineva rahakotiteenusega.Pisike, tugev ja lihtne kaasas kanda
Ledgeri rahakotid on valmistatud roostevabast terasest ja need on mõõtmetelt nii väikesed ning kompaktsed, et saad neid justkui võtmehoidjaid kaasas kanda. Pealegi, Ledgeri äpp ühildub iga operatsioonisüsteemiga, seega ei saaks ühe krüptorahakoti kasutamine olla kuidagi lihtsam.Ledger krüptorahakoti turvalisus
Kui sa hangid Ledgeri krüptorahakoti, siis tegelikult hangid sa seadme, millega kaitsta oma privaatvõtit – seda võtit, millega saab ligipääsu sinu krüptorahale.
Krüptovara kaitsmiseks pead sa tegema kõik endast oleneva, et oma privaatvõtit kaitsta. Just nimelt privaatvõtme kaotamine ongi peamine viis, kuidas mõned inimesed on jäänud oma krüptorahast ilma.
Füüsilise rahakoti puhul ei saa keegi häkkida sisse ega niiviisi varastada sinu privaatvõtit.
Ledgeri peamised turvameetmed
- Ledgeri rahakotid on sertifitseeritud Prantsusmaa küberturbeagentuuri ANSSI poolt (ja on selle poolest ainus firma kogu turul, kes on sellise sertifikaadiga).
- Ledgeri krüptorahakott kasutab SE kiipi, mis on tuntud kõige turvalisema kiibina.
- Ledgeri rahakottidel on omaenda spetsiaalne operatsioonisüsteem BOLOS, millega kaitseb firma kasutajaid pahavararünnakute eest.
- Seadme kasutamiseks tuleb seadistada 24-sõnaline turvaväljend, mis tuleb sisestada siis, kui PIN-kood sisestatakse 3 korda valesti.