kuidas saada rikkaks

Õpi tasuta: 10 kohta, kust leiad täiesti tasuta koolitused

  • september 7, 2024
  • 7 minuti lugemine
  • Read Icon 30099 lugemist

Kui sul on internetiühendus, on sul võimalik võtta ette tasuta kursused ning omandada uusi teadmiseid ilma, et peaksid kulutama ühe sendigi.

Kõlab utoopiliselt? Seda see ei ole!

Kui soovid õppida ja omandada uusi oskuseid, on internetiavarustes saadaval mitmeid suurepäraseid kohti, kus on saadaval kvaliteetsed tasuta kursused.

Raha- ja ajapuudus ei ole enam vabandus haridustee poolelijätmiseks.

Leia alljärgnevalt 10 vinget kohta, kus on saadaval tasuta koolitused.

Tahad minna hoopis tasulisele koolitusele, aga raha napib?

Haridus on üks parimaid investeeringuid – seda ütleb absoluutselt iga edukas inimene. Kui sa tahad investeerida oma haridusse, siis võid kaaluda ka erinevaid väikelaene. Võrdle laenuvõimalusi ja leia soodsaim variant – niiviisi ei muutu hiljem sinu tehtud väike investeering raskeks koormaks.

Võrdle väikelaene

1. Eesti tasuta kursused täiskasvanutele

Haridusministeeriumi üks eesmärke on viimastel aastatel olnud täiskasvanute hariduse edendamine.

Eestis on palju inimesi, kellel on haridustee jäänud kunagi pooleli ning nagu eelnevalt mainitud, ei ole leitud kas aega või rahalisi vahendeid selleks, et uuesti õppima minna.

Seepärast on aga loodud programm, mille raames on võimalik minna üle kogu Eesti asuvates õppeasutustes toimuvatele kursustele ning seda täiesti tasuta!

Tasuta koolitusi on otseses mõttes kümneid. Võimalik on õppida keeli, materjalitöötlusega seonduvaid oskuseid, digioskuseid ning õppida saab isegi hooldustöötajaks. Ka kursuste mahud on väga erinevad – on nii pikemaid kui lühemaid.

2. Coursera

Kui sa oled alati soovinud õppida internetis kõike, mida süda ihaldab, siis on Coursera elumuutev koht.

Tegemist on rahvusvaheliselt väga tuntud e-koolituste platvormiga, kust võid leida otseses mõttes maailma tippülikoolide kursuseid.

Portaalis on tasuta kursuste kõrval ka tasulisi variante, millega saab ka ametliku sertifikaadi, kuid paljud koolitused on tasuta ja sama hea kvaliteediga. Uutele portaaliga liitujatele on esimesed 7 päeva täiesti tasuta.

Coursera koolituste nimistus on suur rõhk erinevatel moodsatel valdkondadel, mis puudutavad tehnoloogiat, majandust, mõtteviisi, psühholoogiat ja muud taolist. Koolituste läbiviijate seas on maailma tippülikoolid nagu Yale’i ülikool ja isegi Harvard!

3. Udemy

Udemy on Coursera portaalile väga sarnane, pakkudes samamoodi sadu kursuseid erinevatel teemadel ning maailma parimatelt ülikoolidelt.

Sarnaselt Courserale pakub ka Udemy palju tasulisi kursuseid, kuid tegelikult ei ole hinnad midagi pöörast – vahel pakutakse kursuseid otseses mõttes 10 euro eest!

Tasulistele kursustele lisaks on aga portaalis ka rohkelt tasuta õppimisvõimalusi. Kui suundud Udemy kodulehele ja trükid otsingusse “free courses“, tuleb valikusse otseses mõttes mitusada koolitust.

Nende hulgas on näiteks keemiateemaline koolitus (kui soovid näiteks oma keemiateadmisi parandada), fotograafiakoolitused, veebidisaini koolitused, palju koolitusi erinevatel digitaalsetel teemadel ja isegi mõtteviisi ning elustiili teemadel.

Ka koolituste pikkused on seinast-seina: on poole tunni pikkuseid mikrokoolitusi, kuid on ka 6-tunniseid pikemaid koolitusi. Kõiki koolitusi saad aga vaadata just siis, kui sulle sobib ning sellisel kiirusel nagu sulle sobib.

4. Alison

Alison.com on üks maailma juhtivaid e-koolituste pakkujaid, kes on alati end esitlenud tasuta koolituste pakkujana.

Tõepoolest, portaalist leiab tohutult palju täiesti tasuta koolitusi, mis sobivad igale õpitasemele. Tahad õppida keeli? Fotograafiat? Klienditeenindust? Tööohutust? Matemaatikat või teadust? Alison.com kaudu võid leida põhimõtteliselt kõike.

Lisaks tasuta koolitustele on võimalik pärast koolituse läbimist maksta ka väike lisasumma selleks, et sulle väljastataks ametlik sertifikaat – see on võrdne iga teise haridusega ning on selge märk sinu oskustest ja teadmistest.

5. Skillshare

Skillshare on pisut vähemtuntud platvorm kui eelmainitud ning on üles ehitatud mitte niivõrd koolituse mudelile kui “tundide” mudelile ehk teisisõnu, portaalis on rohkelt õpetlikke videosid, mis kestavad enamasti umbes tunnikese.

Paljude oskuste omandamiseks ei olegi vaja rohkemat aega, vahel on aga taolised tunnid head motivaatorid, mis aitavad sul end õigele rajale suunata.

Skillshare on keskendunud rohkem loomingulistele aladele nagu fotograafia, veebidisain ja muu taoline, kuid tasuta minikoolitusi on ka paljudel teistel teemadel, alustades sellest, kuidas hakkida nagu meisterkokk kuni selleni, kuidas luua endale produktiivne hommikurutiin.

6. edX

edX on üks mainekamaid koolituspaika, tehes koostööd maailma parimate koolidega: nende partnerite nimistus on näiteks ülikoolid nagu Harvard, Columbia, Princeton ja Berkley ning mitmed tehnoloogiaettevõtted nagu IBM ja Microsoft.

Ehkki edX lehel on ka palju tasulisi koolitusi, on mainekatelt õppejõududelt pärit palju tasuta koolitusi. Tasuta saab õppida näiteks arhitektuurilist modelleerimist, arvutigraafikat, matemaatikat ja sadu teisi teemasid.

Enamus koolitusi ongi saadaval tasuta, kuid soovi korral saab osta ka lisatasu eest sertifikaadi, just nagu paljudes teistes kohtades.

7. FutureLearn

See uudne leht keskendub oma koolitustes eelkõige tuleviku tehnoloogiatele, olles seega väga moodne portaal.

Tasuta koolituste hulgast võib leida näiteks järgnevaid teemasid:


  • biomaterjalide kasutamine;
  • atmosfääri keemia;
  • kuidas aidata neelata inimestel, kes kannatavad neelamisraskuse all (mõeldud näiteks tervishoiuvaldkonna töötajatele);
  • iiri keel ja kultuur;
  • kuidas aru saada ja toime tulla ärevuse ning depressiooniga;
  • tarbijakäitumine ja -psühholoogia;
  • diplomaatia 21. sajandil.

Need on vaid mõned näited sellest, mida saad portaalis õppida.

Iga koolitus keskendub uudsetele probleemidele või annab uue vaatevinkli vanemale teemale, seega on tegemist väärtusliku portaaliga kõigile, kes tahavad käia ajaga kaasas.

8. Khan Academy

Khan Academy on üsna unikaalne portaal, kuna selle vahendusel saavad uusi teadmisi omandada mitte üksnes täiskasvanud, vaid ka lapsed: näiteks on portaalis matemaatikakoolitusi iga klassi jaoks.

Portaal on üleüldiselt palju tõsisema suunaga. Teemade hulgas on eriti tugevalt esindatud matemaatika ja teadusalad, kuid õpetatakse ka ajalugu, mikro- ja makromajandust ja muud taolist.

Kui sulle pakub huvi matemaatika, teadus, inseneritöö, programmeerimine ja muud reaalained, on Khan Academy suurepärane valik.

Sarnaselt paljudele e-koolituste portaalidele pakub ka Khan Academy võimalust saada ametlik sertifikaat pärast koolituse läbimist.

9. TED-Ed

Ted-Ed portaal on nagu hariv Youtube – sealt leiab tuhandeid õpetlikke videosid, kus oma ala professionaalid räägivad mingil teemal ning jagavad oma vaatevinklit.

Ehkki tegemist ei ole koolitustega, on kõik videod õpetlikud ning avardavad kahtlemata silmaringi.

Mis puudutab teemade valdkondi, siis Ted-Ed platvormil on räägitud põhimõtteliselt kõigist. Olgu sinu eelistuseks terviseteemad, isiklik mõtteviis, majandus, maailma probleemid, kunst, ühiskond või midagi muud – kõige kohta võid leida Ted-Ed platvormil videosid.

10. Codeacademy

Kas oled alati soovinud õppida kodeerima, kuid pole olnud mahti minna õppima infotehnoloogiat?

Codeacademy on vaieldamatult maailma kõige tunnustatum platvorm, kus on võimalik õppida kodeerima mängleva lihtsusega.

Nagu portaal on öelnud, siis kui sa oskad lugeda, saad sa õppida kodeerimise selgeks. Tänapäeva maailmas on tegemist olulise oskusega, mis võib avada sulle nii mõnegi ukse.

Tänu Codeacademy kursustele võid õppida, kuidas püsti panna omaenda blogi, kuidas disainida veebilehti või kuidas luua mänge või muid programme.

Kas tasuta kursused internetis on üldse midagi väärt?

Tasuta koolitused võivad kõlada esialgu üsna kummaliselt.

Kuidas on ometigi võimalik, et mõni suur ülikool või oma ala professionaal jagab täiesti tasuta laiali teadmiseid? Kas need teadmised on tõesti midagi väärt?

Internetipõhised tasuta kursused on vahel pisut “kõhnema” sisuga kui mitme aasta pikkune kooliprogramm, kuid see ei tähenda sugugi, et koolituses olev info oleks kuidagi halvem või vähem väärtuslik.

Kõik oleneb sellest, mida sa hakkad pihta õpitud teadmistega – kuidas sa neid teadmised oma elus rakendad. Ka väike koolitus võib olla mõne inimese jaoks piisav, et tõugata karjääriredelil edasi.

Kui oled alati soovinud edasi õppida, aga on puudunud aega ja raha, siis tasub kindlasti mõelda ülalolevatele koolitustele – need ei maksa mitte midagi, kuid teadmised, mis omandad, on väärtuslikumad kui kuld!

Kas see artikkel oli kasulik?

6 inimest 6 hulgast pidas seda kasulikuks

Allikad

Viktoria Krusenvald on Financer Eesti peatoimetaja ning spetsialiseerunud finantsteemalise sisu loomisele juba alates 2016. aastast alates. Lisaks pikaajalisele kogemusele majandusteemade valdkonnas on Viktoria tegelenud 2014. aastast alates ettevõtlusega ning kasutab oma igapäevast ettevõtluskogemust informatiivse sisu loomiseks.

Jaga
Read Icon 30099 lugemist

Uuri meie teemasid

Financer.ee toetab ühiskonda.  Uuri lähemalt