Coop Pank: kõik alates laenudest kuni hoiusteni
Coop Pank on tänaseks juba kõigile teada, rääkimata Coop poodidest, mis on paljude inimeste kodupoed üle kogu Eesti.
Coop Panga juured ulatuvad kunagise Krediidipangani. Üheskoos Inbankiga ostis Coop aga Krediidipanga ära ning nii loodigi uutmoodi pank.
Üks selgeid põhjuseid, miks Coop Pank on nii kiirelt levinud, on ühendus toidupoodidega: Coop Panga kontolt saab sularaha välja võtta isegi toidupoe kassast.
Olulised küsimused-vastused Coop Panga kohta
Kui suur on Coop Panga maksete teenustasu?
Kuidas töötab Coop Säästukaart Pluss iseteenindus?
Kuidas Säästukaart Plussiga sularaha välja võtta poe kassast?
Kuidas Coop Säästukaart Pluss kaardile ise raha lisada?
Kui palju saab Coop kassast sularaha välja võtta?
Kas Coop Pank teenused on saadaval ettevõtetele?
Kui suur on Coop kodulaenu intress?
Kellele annab Coop Pank kodulaenu?
Millised on Coop Pank refinantseerimislaenu tingimused?
Kuidas töötab Coop maksepuhkus?
Kuidas töötab Coop ostukindlustus?
Kust leida Coop pakkumised?
Mul on mure, kuidas Coop Pangaga kontakteeruda?
Coop Pank arvelduspaketid ja igapäevapangandus
Coop Pangaga liitudes saad valida 3 arvelduspaketi vahel: väikerahn, rahn ja rändrahn.
Väikerahn on Coopi kõige odavam pakett, millel ei ole üldse kuutasu. Euroopa maksed on aga ka selle paketiga tasuta. Lisatasu eest saab endale tellida ostukindlustusega pangakaardi.
Pakett Rahn maksab kuus 2,49€ ning sisaldab juba paremaid eeliseid: näiteks saab võtta sularaha tasuta välja ka mujalt Euroopast ning saab kasutada Coop Sula sisse- ja väljamakseid.
Rändrahn on kõige kõrgem pakett ning maksab kuus 4,99€. Lisaks kõikidele eelistele, mis on teistes pakettides juba niikuinii, saavad Rändrahnu kliendid teenida oma pangakontol olevalt rahalt 1% intressi aastas.
Coop Panga deebetkaart
Coop Panga deebetkaart on eriline ühel põhjusel: see on ühtaegu ka Coop kaupluste kliendikaart. Coop Panga deebetkaardiga makstes saad Coopi kauplustes soodustusi ja kogud ka 10% rohkem boonuspunkte kui teised inimesed.
Coopi kaardil on veel üks eriline omadus: sa saad Coopi kaupluste kassast sularaha välja võtta. Teadupärast otsustas Coop ühendada oma kauplused ja pangad sellise mehhaanikaga ja nüüd on võimalik kassas teha sularahamakseid, st võid ka kaardile sissemakseid teha.
Coop Panga deebetkaardil on ka viipemaksevõimalus ning kaardi saab mugavalt koju tellida.
Coop Panga igapäevapanganduse hinnakiri
Teenus | Hind |
---|---|
Arvelduskonto avamine | tasuta |
Konto haldamine | tasuta |
Eestisisene välkmakse internetipangas | 0,20 eurot |
Euroopa välkmakse internetipangas | 0,20 eurot |
Püsikorraldusmakse | 0,20 eurot |
Esimese kaardi väljastamine | tasuta |
Coop deebetkaardi kuutasu | 1 euro |
Coop Sula sissemakse | 0,5% summast + 2 eurot/tehing |
Coop Sula väljamakse | 0,69 euro/tehing |
Sularaha väljavõtmine sularahaautomaadist | 1,20 euro/tehing |
Coop Pank laenud
Coop Pank on tuntud väga paindlike laenutingimuste poolest ning pakub tihtipeale parimaid intressimäärasid mitmetele laenuvõimalustele. Coopist saab taotleda sisuliselt kõiki laene: alates väikelaenudest kuni ärilaenudeni välja.
Coop väikelaen
Coop väikelaen on klassikaline tagatiseta laen, mille summa jääb 300 ja 15 000 vahemikku. Periood on samuti tavapärane: 6 kuud kuni 6 aastat.
On aga üks põhjus, miks Coop väikelaen võib olla paljude jaoks parim: väikelaenu intress on alates 7,9%. Sellise intressiga on Coop väikelaen üks Eesti kõige soodsamaid tagatiseta laenuvõimalusi.
Alljärgnev tabel võrdleb Coop väikelaenu teiste sarnaste laenupakkumistega ning nagu näha, siis Coop laen on üks kõige soodsamatest:
Rääkides lisatasudest, siis tuleb arvestada lepingutasuga, mis on 2% summalt (minimaalselt 35 eurot) ning igakuise haldustasuga, mis on 1,5 eurot.
Coop Pank väikelaenu põhitingimused
- Igakuine sissetulek alates 280 eurot
- Maksimaalne laenusumma sõltub sinu sissetulekust: iga taotlus saab personaalse laenupakkumise
- Võimalik kasutada väikelaenukindlustust
- Raha jõuab kontole järgmine tööpäev pärast lepingu tegemist (vahel kiiremini)
- Ennetähtaegne tagastamine tasuta
Coop kodulaen
Coop kodulaen võib oma mõistlike tingimuste tõttu sobida paljudele eestlastele, eriti neile, kes elavad väljaspool suurlinnu. Coop kodulaenu tingimused võivad olla märksa sõbralikumad kui mõnes teises suurpangas.
Coop kodulaenu intress on alates 1,9% (+ 6 kuu EURIBOR).
-
Laenusumma: 7500 kuni 500 000 eurot
-
Laenuperiood: kuni 30 aastat
-
Omafinantseering: alates 15%. Coop teeb koostööd KredExiga ja lubatud on ka MES eluasemelaenu kaaslaen. Kui rahalist omafinantseeringut pole, on lubatud ka kinnisvara lisatagatisena
-
Minimaalne sissetulek: Tallinnas ja Harjumaal 550 eurot kuus, Tartus ja Tartumaal 500 eurot kuus, mujal 450 eurot kuus
Coop kodulaenu tingimused
Nagu iga kodulaenu puhul, on ka Coop kodulaenul mitmeid lisakulusid.
Coop kodulaenu lepingu sõlmimisel tuleb maksta lepingutasu, mis on kuni 1% laenusummalt, pluss arvestada tuleb notaritasu, riigilõivu, tagatise hindamise tasu ja kindlustusega.
Coop Pank laen kinnisvara tagatisel
Kui sul on juba kinnisvara ning sa soovid näiteks seda renoveerida või sul on midagi muud plaanis, võib sulle sobida Coop Panga laen kinnisvara tagatisel.
Kinnisvara tagatisel laenu korral on sul vaba voli otsustada, kuidas raha kasutada: see on tüüpiline hüpoteeklaen, mille eest võid kodu renoveerida, osta tehnikat, minna reisile või kasvõi maksta õpingute eest.
Coop Panga kinnisvaralaenu põhitingimused:
-
Laenusumma: 5000 – 250 000 eurot
-
Laenuperiood: kuni 20 aastat
-
Intress: alates 6 kuu EURIBOR + 3,5% aastas
-
Minimaalne sissetulek: Tallinnas ja Harjumaal 550 eurot kuus, Tartus ja Tartumaal 500 eurot kuus, mujal 450 eurot kuus
Coopi kinnisvaralaen on sisuliselt samasuguste nõuetega nagu kodulaen. Ka hüpoteeklaenu korral tuleb tagatiseks olev kinnisvara kindlustada ning maksehäired pole lubatud.
Coop liising
Coop liising annab võimaluse osta endale mistahes sõiduk. Pangal on isegi spetsiaalne nö autokaubamaja, kust saad valida välja eripakkumistega autosid (vahel sisaldavad need suisa tasuta kaskot).
-
Sissemakse: alates 0%
-
Intress: alates 1,99%
-
Liisingusumma: 5000 – 100 000 eurot
-
Laenuperiood: 12 – 72 kuud
-
Minimaalne sissetulek: 600 eurot kuus
-
Liisingut võib käendada abikaasa või elukaaslane
Coop liisingu põhitingimused
Coop autoliising on saadaval kahe erineva variandina: tavaliising või väikeliising. Viimase puhul on summa väiksem, jäädes 10 000 euro piiresse ning intress on fikseeritult alates 8%. Väikeliising on seega sarnasem Coop väikelaenule.
Tavaline Coop liising on madalama intressiga ning summa on alates 5000 eurot (ülemist piiri ei ole – see sõltub sinu maksevõimekusest).
Arvelduskrediit
Arvelduskrediit tähendab põhimõtteliselt seda, et võid oma pangakaardiga minna miinusesse, vastavalt määratud limiidile. Seega on tegemist mõnes mõttes krediitkaardiga.
Arvelduskrediidi intress on üsna kõrge – 18% aastas – ning leping sõlmitakse kuni 2 aastaks. Krediidilimiidi summa saab olla alates 300 eurot kuni 3500 eurot, täpne summa sõltub su praegustest kohustustest ja rahalisest käekäigust.
Üleüldiselt peab netosissetulek olema vähemalt 350 eurot kuus selleks, et üldse arvelduskrediiti saada.
Coop järelmaks
Coop Pank pakub ka järelmaksu, millega saad erinevatest poodidest kaupa soetada. Järelmaksu intress on alates 11,9% ning sellega saab osta toote hinnavahemikus 80 – 2000 eurot.
Lepinguperiood on natuke lühem kui tavalisel tagatiseta laenul, olles 6 kuud kuni 4 aastat, kuid muud tingimused on samad – näiteks on ka järelmaksu saamiseks vaja, et su netosissetulek oleks minimaalselt 280 eurot.
Coop krediitkaart
Nagu iga pank, pakub ka Coop Pank tavalist krediitkaarti (seda ei tasu segi ajada Coop Panga Säästukaart Plussiga, mis on samuti krediitkaart).
Krediitkaardi limiit võib olla maksimaalselt 5000 eurot, kuid sõltub sinu krediidivõimekusest. Üldise reeglina võib limiit olla võrdne sinu 4 kuu netosissetulekuga.
Coopi krediitkaarti saab taotleda ka internetipangas.
-
40 päeva intressivaba
-
Saad kanda krediitkaardilt raha oma Coop Panga arvelduskontole
-
Kaart kehtib 3 aastat
-
Taotlemiseks peab olema igakuine sissetulek vähemalt 350 eurot
-
Ka viipemakse võimalus
Mis puudutab tagasimakseid, siis selle osas on sul üsna vabad käed.
Nimelt, võid valida ise, millal ja millises summas limiiti tagasi maksad. Iga kuu 10. kuupäeval võtab Coop Pank arvelduskontolt maha ainult intressi, mis vastab kasutatud limiidile, kuid limiiti ennast võid maksta tagasi nii nagu soovid.
Coop Säästukaart Pluss
Säästukaart on paljudele vägagi tuttav kliendikaart – vähemalt neile, kelle kodupoeks oli alati Konsum, A&O või Maksimarket (mis on nüüd kõik Coop toidupoed)
Säästukaart on Coopi kliendikaart, mis nagu ühele kliendikaardile kohane annab pidevalt erinevaid soodustusi ning võimaldab tooteid osta poes erisoodustusega.
Tavaline Säästukaart vs Säästukaart Pluss
Kui enamikel poekettidel on üks kliendikaart, siis Coopil on kaks erinevat kaarti: tavaline Säästukaart ning Säästukaart Pluss.
Nö “tavaline” Säästukaart on nagu traditsiooniline kliendikaart.
Säästukaart Pluss on aga krediitkaardi omadustega kliendikaart, millel on kõik tavalise Säästukaardi võimalused (ning ka need on võimendatud – näiteks saab boonuspunkte rohkem), kuid sellega saab lisaks ka täielikult tasuda oma ostude eest, just nagu krediitkaardiga.
Selle funktsiooni tõttu ei pea Säästukaart Plussi omanik kandma kaasas ei pangakaarti ega sularaha, sest ostude eest saab tasuda oma kliendikaardiga.
Samuti on see kasulik neile, kellel on häda toidukulutuste kontrolli all hoidmisega – Säästukaart Plussile saab ka ise raha kanda (selle asemel, et kasutada krediidilimiiti) ning seega panna kaardile just toidule vajamineva summa. Lisaks sellele saab Säästukaart Pluss kaardilt võtta välja sularaha poe kassast.
-
Kõikide limiidiga tasutud ostude eest saad tasuda järgmine kuu arvega. Kusjuures, kui tasuda kasutatud osa enne järgmise kuu 10. kuupäeva, ei teki ka mitte mingit intressi! Niimoodi ei pea muretsema liigsete kulutuste eest, mida muidu klassikaline krediitkaart võiks kaasa tuua.
-
Nagu mainitud, saab ise kaardile raha kandma ning ei pea limiiti kasutama. Limiiti saab taotleda aga vahemikus 10 – 1000 eurot.
-
Säästukaart Pluss kaardil on rohkelt eripakkumisi ja suuremaid boonuseid. Poes käies saab ka näha taoliseid pakkumisi – need on rohelise sildiga märgitud ning on näha selgelt, kuivõrd palju suurem on Pluss kaardiga soodustus.
-
Säästukaart Plussi kehtivusaeg on natuke lühem – 3 aastat.
-
Kaardi taotlemiseks pead olema vähemalt 21-aastane ning igakuine netosissetulek ei tohi olla väiksem kui 150 eurot.
-
Sarnaselt tavalisele Säästukaardile, saab teha ka Pluss kaardile lisakaarte oma pereliikmete jaoks ning sama krediidilimiit kehtib seejärel kõikidele lisakaartide omanikele.
-
Säästukaart Plussi intress on 19,9%.
Säästukaart Pluss kaardi põhitingimused
Tänu sellistele tingimustele on Säästukaart Pluss ideaalne valik neile, kes tahavad mugavamalt tegutseda oma kodupoes ning tahavad nautida paremaid soodustusi.
Samuti võib Säästukaart Pluss olla hea selleks, et toiduraha eraldada ülejäänud rahast, hoides niimoodi oma igakuist eelarvet kontrolli all.
Säästukaardi boonuspunktiprogramm
Säästukaardi boonuspunktiprogramm on üsna keerukas. Boonuspunkte arvestatakse taseme järgi – mida rohkem ühe kuu jooksul poes kulutad, seda kõrgemale tasandile tõused ning seda rohkem punkte teenid.
Tasemeid on kokku neli:
-
Kui ostusumma on alates 0€, saad 1€ ostusumma kohta 5 boonuspunkti.
-
Kui ostusumma on alates 100€, saad 1€ ostusumma kohta 10 boonuspunkti.
-
Kui ostusumma on alates 300€, saad 1€ ostusumma kohta 15 boonuspunkti.
-
Kui ostusumma on alates 500€, saad 1€ ostusumma kohta 20 boonuspunkti.
Seega näiteks, kui kulutad 100 eurot, kogud kokku 100 x 10 boonuspunkti, mis tähendab, et saad juba 1000 boonuspunkti.
Iga teenitud 1000 punkti = 1€. Boonuspunkte saab ühtlasi hakata kasutama siis, kui on teenitud kokku esimesed 1000 punkti. Samuti on võimalik Säästukaart Plussiga teenida 10% rohkem boonuspunkte kui tavakaardiga.
Boonuspunktidega teenitud boonusraha saab kasutada põhimõtteliselt vabalt ostude eest tasumiseks. Ainsad tooted, mida boonusrahaga osta ei saa, on alkoholi- ja tubakatooted, kõnekaardid, piletid jms.
-
Nagu paljudel kliendikaartidel, on ka Säästukaardil sünnipäevasoodustus. Selle soodustusega saad 10% soodustust peolauatoodetelt 5 päeva enne ja pärast sünnipäeva.
-
Tellida saab ka lisakaardid kogu perele ning kõik kaardid on ühendatud ühe kontoga, st kõik kaardid teenivad ka boonuspunkte samamoodi ühele kaardile.
-
Säästukaart kehtib 4 aastat ning uue kaardi saad tasuta siis, kui oled 6 kuu jooksul teinud vähemalt ühe ostu, kus oled Säästukaarti kasutanud.
-
Üle Eesti kehtib Säästukaart muidugi üle 300 erinevas Coopi poes, kuid sellele lisaks toimib see ka Alexela tanklates, Tallinna Optika kauplustes, Salva Kindlustuse kontorites, OÜ Autosõit koolitustele minnes ning isegi Fixus poodides.
-
Boonuspunktide arvestus on kuupõhine ehk kuu jooksul kogutud punktid lisatakse boonuskontole järgmise kuu alguses. Punktid kehtivad aga 12 kuud.
-
Tavalist Säästukaarti saavad kasutada kõik vähemalt 18-aastased, kuid Pluss variandi saamiseks peab olema vähemalt 21-aastane.
-
Coopi Säästukaardil on ka internetis Iseteenindus, kuhu saad sisse logida ID-kaardiga ning näha oma kontot puudutavaid andmeid.
-
Kui tellid tavalise Säästukaardi, saadetakse see sulle koju kätte. Kui tellid Pluss kaardi, saadetakse see valitud kauplusesse, kust see edastatakse sinuni.
-
Säästukaardi klienditeenindus on avatud 24/7 klienditoe numbril 6613014.
-
Coop on maininud, et Säästukaardi kasutamisega võib kokku hoida lausa kahe kuu ostukorvi võrra raha. See teeks Säästukaardi üheks kõige kasulikumaks kliendikaardiks Eesti toidupoekettide hulgas.
10 fakti Säästukaardi kohta
Coop Pank hoiused
Coop Pank pakub mitmeid hoiuseid, millega saad oma raha tasapisi kasvatada (või vähemalt võidelda inflatsiooni vastu). Siin on kiire ülevaade Coopi hoiustest:
-
tähtajaline hoius – sellega saab hoiustada 1 kuust kuni 10 aastani ning minimaalselt 100 eurot. Hoiustatud summat aga aja jooksul kasutada ei saa ning seda ei saa ka välja võtta.
-
kogumishoius – kogumishoius on paindlikum, võimaldades igal hetkel summat suurendada. Hoiusele saab panna ka vaid 10 eurot ning hoiustamisperiood on maksimaalselt 2 aastat.
-
kasutushoius –
agu nimi viitab, saab seda hoiust igal hetkel kasutada, kui selleks peaks vajadus olema. Intresse arvestatakse päevajäägilt 0,02% aasta baasil. -
lastehoius – lastehoius kestab kuni lapse 18-aastaseks saamiseni ning igal aastal tuleb hoiusele panna vähemalt 72 eurot. Kusjuures, Coop annab ka ise ühekordse lisaboonusena juurde 50 eurot!
Paraku on Coop Pank hoiuste intress väga madal: tähtajalise hoiuse intress on kuni 1%, mis on kõvasti madalam hoiu-laenuühistute hoiustest.
Kui tahad lihtsalt raha nö silma alt ära panna, et seda tõhusamalt koguda, võib hea variant olla kasutushoius, mis on tähtajatu ja ilma igasuguse summapiiranguta – hoiusta kas või 1 euro kaupa. Kasutushoiuse puhul saab ka sisse- ja väljamakseid teha igal ajal, nii nagu vähegi soovid.
Kompromissina nende paindlike tingimuste pärast on kasutushoiuse intress küll väga madal, kuid see aitab inflatsiooni vastu võidelda.