Leia parim remondilaen 30 sekundiga
— Võrdlus uuendatud juuni 2025
Remondilaen on hea viis, kuidas teha kodus väiksemaid või suuremaid remonditöid, jaotada kulud pikema aja peale ning nautida värskelt remonditud kodu! Financer.ee remondilaenude võrdlustabelist leiad parimad Eesti remondilaenud ning saad mõne hetkega valida enda jaoks soodsaima variandi.
Mis on remondilaen?
Selle omamoodi laenu puhul on tegemist täpselt sellega, millele see viitab: see on (tavaliselt) tavaline väikelaen, mille otstarbeks on remondikulude katmine.
Olgu tegemist suurema remonditööga või sooviga uuendada sisekujundust, remondilaen aitab seda katta.
Muidugi ei pea summa alati olema suur ning just seetõttu saab remondi jaoks laenu juba 300-500 eurost alates. Ülemine piir ulatub aga lausa kuni 25 000 euroni, seega on võimalik kas või lõpetada maja renoveerimine.
Remondilaen on muutunud nii tavaliseks, et enamus panku ja laenuandjaid pakuvadki eraldi remondilaenu.
Eesti remondilaenude võrdlus
Remondilaenud on saadaval pea igal Eesti suuremal laenupakkujal (ning iseenesest saab remondi jaoks kasutada ka tüüpilist väikelaenu).
Siin on kiire ülevaade populaarsetest Eesti remondilaenudest - need on kõige tuntumad laenuandjad, kelle valikus on spetsiaalselt remondilaen.
Alljärgnevalt selgitame lähemalt populaarsete Eesti remondilaenude olemust - äkki on just üks nendest sobiv sinu jaoks?
Bigbank remondilaen
Bigbanki üldised tingimused on üpris sõbralikud, eriti kuna laenutaotleja minimaalne nõutud sissetulek võib olla üksnes 300 eurot. Ka summa ja laenuperioodi suhtes on Bigbank üks mõistlikumaid.
Sisuliselt on Bigbanki remondilaen tüüpiline väikelaen. Tagatist pole vaja - laenusumma sõltub sellest, milline on sinu üldine rahaline olukord.
Uuri Bigbanki remondilaenuInbank remondilaen
Sarnaselt Bigbankile on ka Inbanki remondilaen tavaline tagatiseta väikelaen. Tingimused on aga pisut karmimad: minimaalne nõutud sissetulek on juba 500 eurot ning laenu alampiir on 3000 eurot.
Üks Inbanki eripärasid on võimalus esimesed kolm kuud olla osamakseta, st laenu tagasimaksmine algaks alles 3 kuu pärast.
Uuri Inbanki remondilaenuCoop Pank remondilaen
Coop Pank remondilaen on kõige erilisem väga madala sissetulekupiiri tõttu: nõutud on vaid 280-eurone igakuine sissetulek. Intress ja täpne laenusumma sõltuvad aga sinu maksevõimekusest, mis võib madalama sissetuleku puhul tähendada ka kõrgemat intressi.
Igal juhul on Coop Pank remondilaen üks praeguseid parimaid remondilaenu Eestis.
Uuri Coop remondilaenuLHV remondilaen
LHV remondilaen on mõeldud mistahes kodukulude jaoks, sealhulgas isegi pisikese kinnisvara soetamiseks. Tagatist laenul ei ole, ent LHV remondilaen võib vabalt ulatuda 20 000 euroni. Kusjuures, taotlemiseks pole LHV pangas vaja kontot omada.
LHV remondilaen on omamoodi limiidilaen, st pank arvutab sulle vastava krediidilimiidi vastavalt sinu sissetulekule. Seejärel on sul aega 90 päeva otsustamiseks: kas soovid remondilaenu või mitte. Niimoodi ei ole ka nö tuli takus ja saad rahumeeli mõelda.
Uuri LHV remondilaenuSEB remondilaen
SEB remondilaen on kõige lühema tagastamisajaga, ent 5 aastat on siiski veel mõistlik periood. Remondilaenu võib taotleda SEB-s isegi kaastaotlejaga, et saada potentsiaalselt suurem laenusumma soodsama intressiga.
Nagu SEB pangale tavaks, on SEB remondilaenu intress võrdlemisi mõistlik, jäädes orienteeruvalt 11% lähistele.
Uuri SEB remondilaenuSwedbank remondilaen
Swedbankil pole just eraldi nimetusega remondilaenu, vaid selle asemel on Swedbankil kodu väikelaen. Tegemist on siiski sama asjaga: see on tagatiseta väikelaen, mida saad vabalt kasutada kodu remontimiseks.
Swedbanki kodu väikelaen on kõigist remondilaenudest kõige karmimate tingimustega. Nõutud sissetulek on minimaalselt 600 eurot kuus ning lepingutasu küündib suisa 100 euroni.
Laenu saab küll väga pikaks ajaks, ent siiski ei pruugi Swedbanki kodu väikelaen kõigile kodu remondi otstarbel sobida.
Uuri Swedbank remondilaenuMille jaoks remondilaenu kasutada võib?
Nagu remondilaenu nimi viitab, on see mõeldud eelkõige kodu remontimiseks, renoveerimiseks, sisustamiseks vms.
Sisult on remondilaen aga tagatiseta laen, mis tähendab, et otstarve kui selline pole tegelikult kindlaks määratud - laenuandja ei tule pärast küsima Bauhofi kviitungeid, et näha, kas tõesti käisid ehituspoes remonditarvikute ostmiseks.
Remondilaenu saad seega üldiselt kasutada nii nagu sul parasjagu vaja.
Kuigi remondilaenu otstarve kui selline on vaba ja saad seda kasutada mistahes kodukulude jaoks, ära võta remondilaenu uisapäisa.
Remondilaenu taotledes peaks ikkagi olema su peamine eesmärk kodu uuendada. Enne laenu taotlemist pane paika ka kindel remondieelarve, et saaksid laenu taotleda vajalikus summas.
Remondilaenu plussid ja miinused
Oled valmis remondilaenu taotlema? Toome sinu jaoks välja mõned olulised eelised ja miinused, mida võiksid enne remondilaenu võtmist kaaluda:
Remondilaenu plussid
Tagatiseta, kiire ja lihtne taotleda - tüüpiline remondilaen ei nõua kinnisvara tagatist ning taotlemine on sama kiire ja lihtne nagu väikelaenu puhul. Õigupoolest ongi see väikelaen, nii et remondilaenu saab kiirelt kätte.
Sobib mistahes remonditööde jaoks - remondilaenuga võid teha kodus mistahes remondi- ja uuendustöid. Tahad katust panna? Miks ka mitte! Osta uue diivani või vahetada tapeeti? Remondilaen ei sea sulle mingeid piiranguid.
Remondilaenu miinused
Kõrge intress - kuna remondilaen on tagatiseta, on ka intress märksa kõrgem. Tüüpiline remondilaenu intress on u 15% aastas, mis võib tähendada lõpuks võrdlemisi suurt rahasummat.
Võib hiljem tekitada makseprobleeme - esialgu võib remondilaen tunduda mõistlikuna, kuid kas sa oled valmis tasuma nt 100€ kuus remondilaenu eest järgnevad 5 aastat samal ajal, kui tasud kodulaenumakseid? Selline maksekoormus ei pruugi olla pikas plaanis jätkusuutlik.
Remondilaenu alternatiivid
Kui tahad kodus remonti teha ja vajad lisaraha, siis spetsiaalne remondilaen ei ole ainus võimalus!
Tegelikult võib kodu remontimiseks laenu võtta mistahes laenuandjalt seni, kuni pakutud laenumakse sobib su maksevõimekusega.
Kui remondilaenud sulle ei sobi, uuri kindlasti ka neid 5 laenuandjat - kõik neist pakuvad tagatiseta laenu, mis sobib ka kodu remontimiseks.
Klõpsa allolevale nupule, et uurida veel rohkem laenumaailma kohta & leida Eesti parimad laenupakkumised.
Vaata laenupakkumisiRemondilaenu korduma kippuvad küsimused
Kui suur on remondilaenu intress?
Remondilaenu intress algab üldiselt ca 7%-st aastas. See on aga minimaalne intress ja seejuures mitte krediidi kulukuse määr. Arvestada tuleb ka seda, et remondilaenu intress sõltub sinu maksevõimekusest. Laenuandjad teevad sulle sinu maksevõimet arvestades personaalse pakkumise ja paraku võib see tähendada, et remondilaenu intress võib vabalt ulatuda isegi 15%-ni. Seega remondilaen ei pruugi olla väga odav, aga kui remonditööd on pakilised, ei pruugi see intress olla kõige suurem probleem.
Millistel tingimustel saab remondilaenu?
Remondilaen on üldiselt tavaline väikelaen, seega kattuvad tingimused väikelaenudega. Kõige levinumad remondilaenude tingimused on järgnevad:
Laenuperiood ulatub 5-10 aastani; Laenusumma ulatub 20 000 - 25 000 euroni; Laenu saamiseks ei tohi olla maksehäireid; Laenu saamiseks pole vaja tagatist.
Kas remondilaen on hüpoteeklaen?
Enamus remondilaene on tüüpilised väikelaenud, kuid remondi tegemiseks võib võtta ka hüpoteeklaenu. Kui tagatiseta väikelaenu võtmine on üsna lihtne ning ei hõlma endast kõige suuremaid kohustusi, siis hüpoteeklaen on tunduvalt tõsisem laen, mida ei tasuks nii kergekäeliselt võtta isegi praktilisel eesmärgil nagu seda on kodu remontimine. Hüpoteeklaenu korral läheb siiski kinnisvara laenu tagatiseks. Kui tahad võtta hüpoteeklaenu remondi tegemiseks, tasub otsusele tõsiselt mõelda ning mitte tegutseda uisapäisa - väiksema summa korral võib väikelaen olla tunduvalt mõistlikum valik.
Kas kodu remondiks laenamine on mõistlik?
Kindlasti on kodukulude ja remondi jaoks laenamine üks mõistlikumaid otstarbeid laenu võtmiseks. Kodu on ju siiski meie kindlus ning kui kodu on heas korras, on ka palju mõnusam enesetunne. Remondilaenuga saab kulud jaotada pika aja peale, vahel lausa mitme aasta peale ning nii ei pea muretsema, et krohv seinast enne ära pudeneb, kui on võimalik raha kulutada maja korrastamisele. Selle asemel saad võtta laenu, remondi ära teha ja tasuda väikeste maksetega laenu tagasi, nautides samal ajal korras kodu. Alternatiivina võid muidugi taotleda krediidikontot, eriti, kui remonditööd pole kõige suuremad. Enamus Eesti krediidikontosid jäävad maksimaalselt 3000 kuni 5000 euro vahemikku ning võimaldavad korraga kasutusele võtta just nii palju raha kui parasjagu vaja on. Igal juhul, kui sul on plaanis teha remonti, uuendada kodu välimust või osta uus kodusisustus, on remondilaen hea valik, eriti, kui oled veendunud, et laenusumma tasumine on parasjagu rahakotile paras.
Kas remondilaenu saab maksehäirega?
Ei, maksehäire korral remondilaenu ei saa. Remondilaenu saamiseks peavad su rahalised asjad olema täiesti korras ning seda kontrollitakse ka maksehäireregistri vahendusel.
Kuidas saada remondilaen konto väljavõtteta?
Remondilaenu ei ole võimalik saada konto väljavõtteta. Ainus laenuandja Eestis, kes annab laenu konto väljavõtteta, on Raha24, kes annab tagatiseta laenu kuni 2000€ ulatuses, kui oled jätkanud pensionisamba sissemakseid.
Millised pangad annavad remondilaenu?
Kõik Eesti pangad pakuvad remondilaenu, mis on sisuliselt tavaline väikelaen. Swedbank remondilaen on isegi nimetatud kui "kodu väikelaen" ning see on mõeldud just selleks, et saaksid kodu uuendada või täiendada. Lisaks Swedbankile on remondilaen olemas ka SEB-l, LHV-l, Luminoril ning Coop Pangal. Väikelaenu stiilis remondilaenu pakuvad veel Bigbank, Inbank ja Credit24 (viimane pakub seda krediidikonto stiilis).
Kas remondilaenu saamisel tuleb esitada ka remondiprojekt/remonditööde ülevaade?
Ei, sugugi mitte. Remondilaen on tagatiseta laen, just nagu tüüpiline väikelaen. See tähendab, et sa ei pea kuidagi tõestama, kuidas oled raha kulutanud - see rahasumma on sinu vabas kasutuses ja võid seda jagada remonditöödele nii nagu sulle sobib.
Meie läbipaistvus
Financer.ee eesmärk on toetada paremate rahaliste otsuste tegemist. Meie sisu järgib kindlaid sisuloome reegleid. Oleme läbipaistvad selle osas, kuidas me teenuseid arvustame ning kuidas me raha teenime oma portaalis.